Magyar termelői bio gombából!
Ajánlott napi adag: 1-3 g/napi adag (1-3 mokkáskanálnyi) forrázva, esetleg teafűvel kiegészítve. Ízletes gombaként forró ételhez keverve is jól fogyasztható.
Tömeg: 30g
Ellenőrző szervezet: Biokontroll Hungária Kft.
HU-ÖKO-01
Mit ír a szakirodalom a shiitake gomba hatásairól?
A shiitake gomba meghökkentő mennyiségű táp- és ásványi anyagot, esszenciális aminosavat tartalmaz – ellátja szervezetünket A-, B-, C-, D- vitaminokkal, s olyan ásványi anyagokkal, mint a magnézium, kálium, kalcium, vas, cink, szelén, réz vagy mangán.
Gazdag diétás rostokban és fehérjékben, ezért aki pl. nem eszik húst, az is bőven hozzájuthat ehhez az értékes tápanyaghoz belőle. Kitűnő antioxidánsnak számít.
Számos jótékony hatása mellett nem véletlenül tartják a shiitakét a leghatékonyabb, természetes immunerősítőnek!
A Shiitake gombában található hatóanyagok csökkenthetik a koleszterinszintet – akadályozhatják, hogy az felszívódjon a véráramba.
Legkiemelkedőbb azonban lentinán nevű (béta-glükán) hatóanyagának “munkája”, mely káros mellékhatás nélkül képes az immunrendszer erősítésére, így a fertőzések, betegségek leküzdésére.
A koleszterinszint csökkentésével ugyanakkor segítheti a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésében is. Védi a májat, elősegítheti az antitest-képződést.
Ha kiegyensúlyozottan szeretnénk táplálkozni, s mellette immunrendszerünket is hatékonyan támogatnánk, a shiitake gomba tökéletes választás.
FIGYELMEZTETÉS! Gombára és gomba spórára allergiásoknak a fogyasztása nem javasolt. Terhesség – szoptatás alatt fogyasztása nem javasolt!
A jelenleg hatályban lévő EU-s (A 37/2004 (IV. 26.) EU) és magyar jogszabályok alapján a gyógyhatású gombáknak ill. semmilyen más élelmiszernek (pl. fokhagyma) gyógyhatást tulajdonítani nem szabad, ezért a fenti leírásban olvasható állítások nem vonatkoztathatók a fentebb leírt élelmiszertermékekre sem. A megfogalmazott állítások kizárólag a hatóanyagok (és nem a termék) élettani hatásaira vonatkoznak, és a vásárlók általános tájékoztatását szolgálják. Napjaink tudományos vizsgálatainak eredményeit összegzik a hatóanyagokkal kapcsolatban, feltüntetve a vonatkozó tudományos publikációt, ill. klinikai vizsgálatot, ahol az állítást megfogalmazták.